Nedir ?

 

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. İnternet üzerinden bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motorları bu özellikleri ile web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında müşterilerin büyük bir çoğunluğu ilk sayfalardaki siteleri ziyaret etmeleri zamanla bu kavramın oluşmasını ve ciddi önem kazanmasını neden olmuştur.

SEO, siteniz ile ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler. SEO çalışmaları ise bu doğrultuda web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirmeyi, ziyaretçilerine daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir online platform sunmayı amaçlar. Bu özelliği ile SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur. 

Bir çok işletme, e-ticaret firması, blog veya web site sahibi SEO çalışması yapmaya çalışmakta veya profesyonel olarak bu hizmeti almaktadır. Eğer bir ürün veya hizmet satıyorsanız SEO sizin için olmazsa olmaz bir araçtır. Zira doğru bir SEO çalışması ile sattığınız ürün veya hizmeti potansiyel müşterisine daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel SEO hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

SEO çalışmaları kapsamında site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere iki ayrı çalışma gerçekleştiriyoruz. Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında özellikle halihazırda sahip olduğu içerikler üzerinde yapılan kapsamlı çalışmaları, Site dışı SEO ise site dışından gelen linkler ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve kalitesini artırmaya yönelik kapsamlı bir çalışmadır.

Öncelikle SEO çalışması yapılacak web sitesi çeşitli profesyonel araçlarla incelenir ve detaylı bir SEO raporu ortaya çıkartılır. Ardından pek çok kriter göz önünde bulundurularak bu rapor analiz edilir, siteniz üzerinde (site içi SEO) ve sitenizin dışındaki kaynaklar kullanılarak (site dışı SEO) ne gibi değişiklik, geliştirme ve düzenleme çalışmaları yapılacağı belirlenir. Tüm bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada gözükmek istediğiniz kelime ve/veya kelime grupları baz alınarak yapılır. Sitenizin üzerinde de aynı işlemler yapıldığından arama motorlarının botları sitenizi daha sık taramaya, daha çok içeriğinizi arama sonuçlarında göstermeye ve zamanla sitenizi belirlenen kelime ve/veya kelime gruplarında üst sıralara taşımaya başlar.

Milyonlarca internet kullanıcısına organik reklamlar ile ulaşmanız için burayadayız

SEO Danışmanlığı hakkında sorularınız mı var?

0850 346 42 01